Fransa’da hastanelerin acil servisleri ücret alacak

141
acil

Tatil

Fransa’da hastanelerin acil servisleri ücret alacak

Koronavirüsle mücadele eden ülkeler arasında olan Fransa, sağlık sisteminde değişikliğe gidiyor. En çok vakaların olduğu ülkede, vatandaşların tepki göstereceği bir karar alındı. Buna göre Fransa’da yeni sağlık sigorta reformuna göre 2021 yılı itibari ile hastane acil servisi ücretli olacak. Hastaneye yatmayı gerektirmeyen bir şikayet için acile gidenlerden de para alınacak. Artı33’te yer alan habere göre Fransa’da atılan bu yeni adım tartışma yarattı. Ülkede 2021 yılı itibari ile acil servisler ücretli olacak. Hastanede kalmayı gerektirmeyen acil servis geçişleri, gelecek yıl itibariyle sabit bir miktar ücretlendirilmeye tabi tutulacak.

Hasta işlemine göre bazı durumlarda talep edilen ücretlendirmenin yerini alacağı öğrenilen sabit ücret, artık acile gidip hastanede yatılı kalmayan tüm hastalar tarafından ödenecek.

İstisnai durumlara dikkat edilecek

Öte yandan, acil ücretlendirilme uygulamasına istisna olarak hamile kadınlar, kronik hastalığı olanlar ve engellilerin bu ücretlendirmeden muaf tutulacağı veya indirimli ücretlendirmeye tabi tutulacakları öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl oylanan ve 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi beklenen acil servis reformu vatandaşların da büyük tepkisini çekti.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin