Fransa’da bu bölgelere sokağa çıkma yasağı getirildi

149
sokağa çıkma

Tatil

Fransa’da bu bölgelere sokağa çıkma yasağı getirildi

Koronavirüs Fransa’da ciddi bir tehlike olmaya başladı. Günde 20 bin kişinin bulaştığı virüs nedeniyle binlerce kişi hastanelerde tedavi altına alınıp solunup yardımı alması gerekiyor. Durumun kritik olduğunu dün akşam açıklayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir çok şehir için akşam sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Akşam 21’den itibaren evde kalınacak

Verilen bilgiye göre başkent Paris başta olmak üzere şu bölgelerde akşam saat 21’den sabah saat 6’ya kadar acil durumlar dışında sokağa çıkılmayacak: Ile de France, Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Rouen, Toulouse, Montpellier.

Restoranlar kapanıyor

Sokağa çıkma yasağı cumartesi gece yarısı yürürlüğe girecek ve 4 hafta boyunca geçerli olacak. Ayrıca bu bölgelerdeki restoran, bar, kafe, tiyatro ve sinemalar da kapanacak.

Hastaneler dolacak

Cumhurbaşkanı yasak getirilen şehirlerdeki koronavirüs durumunun “endişe verici” olduğunu söyledi. Yaklaşık 1 saatlik konuşmasında durumu değerlendiren cumhurbaşkanı, ekim ayı sonunda Paris ve çevresindeki hastanelerin Nisan ayında olduğu gibi tamamiyle dolacağını belirtirken “Paniğe gerek yok” dedi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin