Frankfurt Havalimanı’nda test merkezi açıldı: Testin fiyatı ne kadar?

1083
Frankfurt

Tatil

Frankfurt Havalimanı’nda test merkezi açıldı: Testin fiyatı ne kadar?

Normalleşme sürecine giren ülkeler koronavirüsün daha fazla yayılmaması için önlemler almaya devam ediyor. Ülkeler arası seyahatlerde alınan önlemlerden biri de havalimanlarında koronavirüs testinin yapılması. Geçtiğimiz ay Viyana havalimanında açılan test merkezi şimdi de Almanya’nın en büyük havalimanı Frankfurt’ta açıldı. DW Türkçe’de yer alan habere göre test merkezi 31 Temmuz 2021’e kadar faaliyet gösterecek. Bir gün önceden veya uçuş günü testlerin yapılacağı havalimanında yolcular dışındaki kişilerin de test yaptırabileceği ifade edildi.

Üç saatte sonuç veren hızlı testin ücreti ise 139 Euro

Koronavirüs testinin sonuçları altı ila sekiz saat içinde alınabilecek. Standart testin fiyatı 59 Euro, üç saatte sonuç veren hızlı testin ücreti ise 139 Euro. Sonuçlar cep telefonuna dijital dosya olarak gönderilecek.

Frankfurt Havalimanı test merkezinde ilk aşamada kapasite saatte 300 test. Yetkililer, gerek duyulması halinde kapasitenin sorunsuz bir şekilde artırılabileceğine dikkat çekti. Şu an merkezde testlerin yapıldığı sekiz kabin bulunuyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin