Frankfurt Havalimanı yakınındakilere uyarı: Patlama olabilir

546
Frankfurt

Tatil

Frankfurt Havalimanı yakınındakilere uyarı: Patlama olabilir

Dün Almanya’nın en büyük Havalimanı olan Frankfurt Airport yakınlarında hareketli saatler yaşandı. Havalimanının hemen yanındaki Mörfelden Walldorf kasabasındaki ormanda yangın çıktı. Alevler bir anda büyürken polis bölgeyi kapattı ve itfaiye ekipleri sabahın erken saatlerine kadar yangını söndürme çalışmalarında bulundu. Verilen bilgiye göre toprağın altında kalan 2. Dünya Savaşı’ndan kalan mermi alevler nedeniyle havaya uçtu. Patlamada şans eseri kimseye bir şey olmadı. Ancak yetkililer, yangın sönse de bölgede başka mermi veya patlayıcı maddelerin olabileceğini, bu nedenle yangın çıkan ormanlık alana kimsenin girmemesi gerektiği uyarısını yaptı.

Uçuşlar etkilenmedi

Havalimanına sadece bir kaç yüz metre mesafedeki yangında gökyüzü dumanlar kaplanmıştı. Helikopterler yakındaki bir gölden su taşıyarak alevleri havadan söndürmeyi başardılar. Söndürme çalışmaları sürerken hava trafiğinde ise bir aksama olmadığı açıklandı.

Neden çıktığı bilinmiyor

Bu arada yangının çıkış sebebi henüz kesinleşmedi. Hava sıcaklığının 37 dereceye kadar çıktığı Almanya’da dün bir çok bölgede orman yangınları yaşandı. Yetkililer, ormanda mangal yapılmaması, cam şişe veya sigara izmariti atılmaması konusunda yine uyarıda bulundular.

yangın

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin