Formula 1 Türkiye’ye geri dönüyor, 20 bin turist bekleniyor

57
Formula

Tatil

Formula 1 Türkiye’ye geri dönüyor, 20 bin turist bekleniyor

Dünyanın en popüler spor organizasyonlarından Formula 1, Türkiye Grand Prix’ini yeniden düzenleme kararı aldı. Koronavirüs algınına rağmen seyircili olacağı açıklanan Türkiye’deki yarışa 20 bine yakın turistin geleceği düşünülüyor.

Türkiye’ye yeniden Formula 1’i getiren Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Türkiye Grand Prix’sinin seyircili olacağını ve dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini satacaklarını söyledi.Yarışmanın Intercity İstanbul Park pistinde 13-15 Kasım’da gerçekleştirileceğini belirten Ak, “İnsanlarımız bu heyecana dilediğince ortak olabilsin diye, Formula 1 yönetimi ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonucunda bilet fiyatlarını, Intercity’nin kuruluşunun 30. yılı onuruna pistin belirli noktaları için günlük 30 liraya gelecek şekilde belirledik. Biletler 3 günlük kombine olarak kısa bir süreliğine bu fiyata göre satın alınabilecek. Sadece 90 lira ödeyerek 3 gün boyunca hem Formula 1 heyecanını, hem de katılımcılar için hazırladığımız diğer sürprizleri deneyimleyecekler. Dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini biz satacağız. Tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yarışlar seyircili olacak

Türkiye’deki yarışın seyircili olmasının ülkemizdeki sağlık sistemindeki başarısıyla bağlantılı olduğunun altını çizen Vural Ak, “Yarış seyircili olacak. Ama tüm ihtimallere karşı hazırlıklıyız. Pandemiye rağmen Türkiye’nin bu yarışı alması, hastalık karşısındaki başarılı mücadelesindendir. Sağlık sistemimizin başarısı, devletin ciddiyeti çok önemliydi. Amerika kıtasında yapılamıyor, Avrupa’da birçok yerde seyircisiz yapıldı, biz seyircili yapacağız. 220 bin kişi kapasiteli pistte salgın koşulları nedeniyle yüzde 50’nin altında bir kapasite ile 100 bin kişiyi en üst seviye tedbirleri uygulayarak ağırlamayı planlıyoruz. Bu yıl Covid-19 salgını kapsamında yarışlarda da birçok tedbir uygulanıyor. Takvimde Portekiz ve Rusya ile birlikte Türkiye yarışı da seyircili yapılacak.” diye konuştu.

Türkiye’ye de önemli bir gelir getirmesi planlanan yarışta salgına rağmen 20 bine yakın yabancı turistin ağırlanması ve asgari 50 milyon dolarlık bir nakit girişi gerçekleşmesi bekleniyor.

Biletler bu ay satışa çıkacak

Öte yandan biletleri Eylül ayının ikinci haftasında satışa çıkacak Formula 1 Türkiye Grand Prix’inde; Türk sporcuların yarıştığı Intercity Cup yarışları, F1 Fan Zone etkinlikleri, V Weekend Motoring Festivali kapsamında otomobil şov ve gösterileri, farklı araç markalarının ve motosikletlerin tanıtım standları, test sürüşleri, çocuk etkinlikleri ve konserler yer alacak. ” ifadelerini kullandı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin