Fiyatlar yarı yarıya düştü

942

Tatil

Türkiye’de bir çok otel Ramazan’da fiyatlarını neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Avrupa’da okul tatillerinin Ramazan’a denk gelmesi nedeniyle uygun fiyatlardan faydalanma imkanı doğdu.

Turizm sektörü bu yıl Ramazan ayı nedeniyle önemli indirimlere gidiyor. Özellikle oteller, boş kalmaktansa fiyatlarda yüzde 50’ye varan indirimler yapıyorlar. Şimdiden fiyatları kıyaslamak mümkün. Örneğin Antalya veya Bodrum bölgesindeki otel fiyatlarına bakalım. Deniz kenarındaki bazı otellerde Ramazan öncesi oda fiyatı günlük 150 TL. Ramazan’da ise fiyat 80 TL’ye kadar düşüyor.

Bayrama artıyor

Hatta pansiyon fiyatlarında fark daha da fazla. Bir çok otel Ramazan’a özel menüler de sunuyor. Fiyatlar Ramazan Bayramı ile birlikte birden fırlıyor. Bayramı Türkiye’de geçirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve kampanya fiyatlarından faydalanın. Erken oda ayırtanlara sunulan indirim kampanyaları da yüzde 25’e varan indirim sağlıyor.

Ramazan’da fiyatların tek düşmediği sektör havacılık. Ne yazık ki Avrupa’dan Türkiye’ye uçmak Ramazan’da bile pahalı. Bazı havayolu şirketleri sadece Türkiye içi uçuşlarda indirim kampanyaları sunuyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin