Fazla kilolulardan ek ücret alınsın

983

Tatil

Kilolu yolcuların fazla yer kapladığını ve yanındakine rahatsızlık verdiğini düşünenler „Kilo sorunu olandan ek ücret alınsın“ talebinde bulunuyor.

İsviçreliler, uçak, tren veya otobüsle yolculuk sırasında kilolu bir yolcunun çok fazla yer kapladığını ve bu nedenle ek ücret ödemesi gerektiğini düşünüyor. Marketagent.com şirketi tarafından yapılan anketin sonucuna göre yolcular özellikle uçaktaki kilolulardan rahatsızlık duyuyor. Uçakta yerin zaten dar olduğunu belirtenler „Kilolu yolcu iki kişilik yer kaplıyor. Yanındakinin alanını daraltıyor. Bu nedenle ek vergi ödemeli“ talebinde bulunuyor. Böyle düşünenlerin oranı yüzde 40,5.

Kilolu yolculardan şikayetçi olanların yaş aralığı 20 ile 29. Bu gruptakilerin yüzde 54’ü kilolulardan ek ücret alınmasını istiyor.

İsviçre’deki tartışma konusu ABD’de yıllardır gündemde. Burada sekiz havayolu şirketi kilolu yolcularından ek ücret alıyor. Ölçü olarak da güvenlik kemeri alınıyor. Yolcu kemer takılmayacak kadar kiloluysa çift kişilik koltuk satın almak zorunda kalıyor. Eğer yer bakımından bu mümkün değilse o uçakla uçamıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin