Evlenecek gençler bu fırsatı kaçırmayın!

1837
mobilya

Tatil

Türkiye’de mobilyada KDV oranının üç ay süreyle yüzde 18 den 8’e düşürülmesi ile yeni ev kuracaklara veya mobilyalarını değiştirmek isteyenlere fırsat doğdu.

Türkiye mobilya üretiminde son 15 yılda büyük bir sıçrama göstererek 23. sıradan 12. sıraya yükseldi. Yüzde sekseni yerli kaynaklarla büyüyen sektörde, açıklanan KDV indirimi büyük sevinçle karşılandı. Kararın mobilya alacaklara yüzde 10-15 arası bir indirim olarak yansıyacağı belirtildi.

KDV oranının üç ay süreyle yüzde 18 den 8’e düşürülmesi özellikle yeni ev kuracaklara veya mobilyalarını değiştirmek isteyenlere yarayacak. İhtiyacı olanların bu süreyi iyi değerlendirip alışveriş yapmalarında fayda var. Karar yurtdışında yaşayıp Türkiye’de evlenecekleri de yakından ilgilendiriyor.

Daha çok ihracata yönelik üretim yapılan mobilya sektöründe uzun zamandır devam eden iç pazar sıkıntısının bu sayede rahatlayacağı, iç pazarın hareketlenmesi ile nitelikli üretimin artacağı, verginin yüksek olmasıyla meydana gelen kayıt dışının geriye çekeceği de açıklandı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin