Eskişehir Antalya’ya bağlanıyor

723
Eskişehir

Tatil

Türkiye’de son yıllarda yapılan hızlı tren projeleri ile ulaşım birçok kente hem daha hızlı hem de daha rahat olmaya başladı. Birçok hızlı tren projesinde çalışmalar devam ediyor. Bir dizi programlara katılmak üzere Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Turan, “Eskişehir Antalya’ya hızı tren ile bağlanacak.” dedi.

Turhan, yaptığı açıklamada, “Dev bir demiryolu projesi için düğmeye bastık. Eskişehir’i Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden Antalya’ya hızlı demiryolu hattı ile bağlamak için etüt projelerini başlattık” dedi.

Türkiye’de tamamlanan hızlı tren projeleri şunlar:

Ankara- Eskişehir: 245 km. uzunluğunda olan proje 2009 yılında kullanılmaya açıldı. Yolculuk süresi 1 saat 35 dakika.

Ankara- Konya: 2011 yılında hizmete girdi. Yolculuk süresi 2 saat

Eskişehir- Pendik ( İstanbul ) : Toplam 288 km. uzunluğunda olan hat tamamlanarak Marmaray Projesine entegrasyon sağlandı.

Konya – İstanbul: Konya -İstanbul arasında yapılan YHT seferleri ile Konya-İstanbul arasında otobüsle 11 saat olan seyahat süresi 4,5 saate indirdi.

Konya – Eskişehir: Eskişehir Konya YHT seferlerinin başlamasıyla iki şehir arası seyahat süresi 1 saat 50 dakikaya indi.

İnşaatı devam eden YHT projeleri ise şu şekilde: Ankara-İzmir, Ankara-Sivas, Bursa-Bilecik, Konya-Karaman

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin