Ertelenen araç muayeneleri hangi dönemi kapsıyor?

41
araç
Foto:TÜVTÜRK

Tatil

Ertelenen araç muayeneleri hangi dönemi kapsıyor?

TÜVTÜRK, Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen muayenelerin hangi dönemi kapsadığına dair kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamaya göre; uygulama sadece 3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasını kapsıyor.

TÜVTÜRK, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle araçlarının muayenesini gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahiplerinin, araç muayene işlemlerini 3 Temmuz tarihinden itibaren 45 gün içerisinde yani 17 Ağustos’a kadar gerçekleştirebileceğini açıklamıştı. TÜVTÜRK, muayene erteleme sürecinin sadece 3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasındaki araçları kapsadığı belirtti.

Muayenesini yaptıramayanlara ek süre tanındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve muayenelerini 17 Ağustos tarihine kadar yaptıramayan araba sahipleri için bir kez daha ek süre tanıdı. Söz konusu araç sahipleri 30 Eylül’e kadar muayenelerini yaptırabilecek.

Kapsam dışındaki araçlara erteleme yok

Kapsam dışında kalan araçların ertelemeden yararlanamayacağı ifade edilirken, yoğunluk yaşanmaması için vatandaşların muayenelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunuldu. Araba sahipleri muayene randevusunu “www.tuvturk.com.tr” internet sitesi ve “08502228888” numaralı telefondan ücretsiz bir şekilde alabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin