“Erler çıktı meydana, biri birbirinden merdane”

1444
Manavgat

Tatil

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Manavgat Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, yağlanan ve kispet giyip peşrev çeken 700 pehlivan kıyasıya yarıştı.

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen ve Manavgat Atatürk Stadyumu’nda yapılan Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerine; 60’ı başpehlivan olmak üzere değişik kategorilerde 700 pehlivan katıldı.

Güreşleri CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, Antalya milletvekilleri Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, çevre ilçelerin kaymakamları ve Belediye Başkanları, davetliler ve binlerce yerli ve yabancı güreş sever izledi.

Manavgat’ın çok güzel ve coşkulu bir gün yaşadığını dile getiren Başkan Şükrü Sözen, “Bizler gurur duyacağımız, onur duyacağımız bir geçmişin fertliyiz. Bu ülkeyi bize inançlarıyla kanlarıyla canlarıyla onurlu mücadelelerle bırakan atalarımızın devamıyız. Ülkemize hizmet etmek, bayrağımıza hizmet etmek, bu ülkenin her zamandan daha fazla, dostluğa, kardeşliğe ihtiyaç hissettiği bu özel dönemlerde buna katkı yapmak bizlerin asli görevidir. Bizler; elbirliğinde, güç birliğinde olursak, birbirimizi kabullenip birbirimizi seversek, bu ülke gerçek anlamda yaşanılabilir ülke olacaktır” diye konuştu.

Başpehlivan güreşlerinde rakiplerini yenen Serhat Gökmen ve İsmail Koç finalde karşı karşıya geldi. Normal süresi içinde iki güreşçi birbirine üstünlük sağlayamayınca 1 dakikalık uzatmaya giden güreşte rakibinde puan almayı başaran Serhat Gökmen Manavgat 6’ncı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazandı.

Başpehlivanlık güreşlerinde dereceye giren güreşçilere kupa ve madalyalarını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve güreş ağası Hasan Özden verdi.

Kaynak: www.manavgat.bel.tr

 

Manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
Manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
Manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
Manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr
Manavgat
Foto: www.manavgat.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin