Erken rezervasyon ilgi gördü ucuz tatil için acele edin

36
Erken rezervasyon

Tatil

Tatilcilerin vazgeçilmez seçeneği haline gelen erken rezervasyonda Kasım ayı talebi 100 bini aştı. Erken rezervasyonu bekleyen tatilcilerin daha ucuz tatil satın alabilmeleri için acele etmesi gerekiyor. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha önce başlayan erken rezervasyon dönemine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Erken rezervasyon 4 kat arttı

Türkiye’de daha önce tatil severlerin yoğun olarak bahar aylarında ilgi gösterdiği erken rezervasyon bu yıl Kasım ayında beklenenden fazla gerçekleşti. Daha önceki yıllarda kasım ayında daha düşük olan talep bu yıl 100 bin sınırı aştı. Firmaların yaptığı erken rezervasyonlar ile yüzde 50 indirim fırsatını tatilciler kaçırmadı. Otellerde şimdiden geçen seneye oranla 4 kat artış sağlandı. 

Fiyatı düşük bulan rezervasyona yöneldi

Turizmcilerin değerlendirmelerine göre; geçen yıl tatilciler karşılaştığı yüksek fiyatlardan dolayı bir çoğu tatilini iptal etmek zorunda kaldı. Bir çoğu ise uygun fiyat bulma ümidiyle rezervasyonlarını sona bıraktı. Bazıları ise pahalıya tatil yaptı. Bu yıl Kasım ayında geçen yıla oranla fiyat artışı olmadı.

En çok talep Antalya ilgi gördü

Bu döneminde tatilciler en çok ilgiyi Antalya’ya gösterdi. Bu dönemde tatil satın alanların yüzde 60’ı Kemer, Belek ve Side’yi tercih etti. Ege’de ise en çok  Bodrum’a erken rezervasyon yapıldı.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin