Erciyes, 17 ülkeden 500 sporcuyu ağırladı

19
Erciyes

Tatil

Erciyes, 17 ülkeden 500 sporcuyu ağırladı

Uluslararası Bisiklet Federasyonu takviminde yer alan ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen Erciyes Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları, Türkiye’de bisiklet sporunun merkezi haline gelen Erciyes Dağı’nda tamamlandı.

 26 uluslararası yol ve dağ bisikleti yarışması düzenlendi

Erciyes Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları kapsamında Kayseri’de 12 uluslararası kadın ve erkek yol bisikleti, 1’i downhill 14 dağ bisikleti yarışı olmak üzere 26 uluslararası bisiklet müsabakası düzenlendi.

Dünyadaki en fazla uluslararası yarışmaya başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Erciyes, 17 ülkeden 500’e yakın sporcuyu ağırladı. Erciyes Yüksek İrtifa Kampları ve bisiklet yarışlarına Türkiye başka olmak üzere Amerika, İtalya, İspanya, Polonya, Belçika, Fransa, Ukrayna, Rusya, Kolombiya, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Bahreyn , İsrail, Tunus, Çin ’dan bisiklet takımları dahil oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Önümüzdeki dönemlerde bu tür uluslararası etkinlikleri ev sahipliği yapacak. Erciyes’teki yarışlara 17 ülkeden yaklaşık 500 profesyonel sporcu katıldı. Yarışlar, Kayseri şehir merkezi başta olmak üzere Melikgazi, Talas, Kocasinan, Develi, Yahyalı, Hacılar, Yeşilhisar, Felahiye, Özvatan, Tomarza ilçelerin güzergâhlarında yapılarak, şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin olduğu bölgeler gözler önüne serildi. Dağ bisikleti ve Downhill yarışları ise Erciyes Bike Park parkurlarında gerçekleşti.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin