Engelli vatandaşlarımıza büyük kolaylık

2651
engelli

Tatil

Türkiye’nin her yerine yayılan “Engelli Araç Şarj İstasyonları” sayesinde engelli vatandaşlarımız akülü araçlarını şarj ederek yollarına devam edebilecekler.

İl ve ilçe belediyelerinin öncülük ederek hayata geçirdikleri projelerden belkide en anlamlısı olan “engelli araç şarj istasyonları’’ tüm ülkede hızla yayılıyor. Artık akülü araçları ile en kolay şekilde ulaşabilecekleri otobüs, metro durakları, ana cadde ve kavşaklar, alışveriş merkezleri gibi merkezi noktalara yerleştirilen istasyonlar, sadece akülü araçlarının değil, cep telefonlarının da şarj edilmesini sağlıyor.

Şarj istasyonlarında da en az üç adet akülü sandalyeyi şarj edebilecek şarj ünitesi mevcut. Şarj üniteleri ayrı ayrı 24volt, 24ah ile 55ah arası aküleri kısa sürede şarj edebilecek kapasitede. Şarj ünitelerinin çıkışları oluşabilecek kısa devrelere karşı korumalı ve şarj üniteleri aşırı sıcaklıklarda kendini soğutabiliyor. Şarj üniteleri tekerlekli sandalyeye bağlandığı andan itibaren kesintisiz olarak en az 8A akım sağlamaya yeterli. İçindeki her bir şarj ünitesinin kendisine ait kendi koruma sistemi bulunuyor. Cihaz, 190V – 230V 50hz şehir şebekesi dalgalanmalarından etkilenmeden çalışabiliyor.

Kiosk A.Ş. tarafından pazarlaması yapılan şarj üniteleri 1,5 metre uzunluğunda ve 3 pinli soket yardımı ile tekerlekli sandalyelere bağlanabiliyor. Şarj bitiminde kablo tekrar cihazın içine toplanabilmesi için otomatik kablo sarım sistemine sahip. Şarj dolum istasyonu -15 ila +45 derece çevre sıcaklığında ve %95 nem ortamında çalışacak özelliğe sahip.

www.alanya.bel.tr
www.alanya.bel.tr
www.bagcilar.bel.tr
www.bagcilar.bel.tr
www.bursa.bel.tr
www.bursa.bel.tr
www.konak.bel.tr
www.konak.bel.tr
www.konyaalti.bel.tr
www.konyaalti.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin