En çok koronavirüs vakası görülen iller hangileri?

95
Koronavirüs

Tatil

En çok koronavirüs vakası görülen iller hangileri?

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda vatandaşları bilgilendiren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük Koronavirüs tablosunu paylaştı.

Yayınlanan 13 Temmuz verilerine göre; son 24 saatte 46 bin 492 test uygulandı, bin 8 yeni vaka var. Can kaybının 19 olduğu günde, iyileşenlerin sayısı bin 156 oldu. Toplamda 4 milyon 21 bin 947 test yapılan ülkedeki vaka sayısı 214 bin 1’e çıktı. 5 bin 382 kişinin can verdiği salgında halen bin 223 yoğun bakım hastası, 402 entübe hasta bulunuyor. Salgın başından bugüne kadar 195 bin 671 hasta iyileşti.

koronavirüs

En çok Koronavirüs vakası görülen iller hangileri?

Bakan Koca, Koronavirüs verilerini paylaşırken şu bilgilere yer verdi: “En çok vaka görülen 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır. 5 ilin yoğun bakım sayılarında da artış var. Ortalama 1 hafta önceki verilere göre, vaka sayısında 1.000’in altına inmekte kararlıyız. COVID-19’a karşı Her günümüz bir sınav.”

İğneli uyarı

Koca’dan ayrıca iğneli uyarı da geldi: “!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! İğne atsan yere düşmez yerlerde iğneyi yere düşürelim. Daha düşük vaka sayıları; daha düşük yoğunluğa, daha az temasa bağlı. [İğneli Uyarı]”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin