Ellerinizi doğru yıkadığınızdan emin misiniz?

109
Doğru

Tatil

Corona virüsü sebebiyle herkes önlem almaya çalışıyor. Alınabilecek en önemli önlem aslında çok basit: Ellerin doğru yıkanması. Sırf bunu yaparak bile çok önemli bir adım atmış oluyorsunuz. Ancak ne yazık ki bir çok kişi ellerini hatalı yıkıyor. Ellerin sadece suyla temas etmesi veya bu işlemin sadece bir kaç saniye sürmesi ellerinizin temizlendiği anlamına gelmiyor. Bir çok kişi “Düzenli bir şekilde ellerimi yıkıyorum” dese de aslında çok basit hatalar yaparak mikropları ellerinde taşımaya devam ediyor.

Peki eller nasıl doğru yıkanmalı?

Öncelikle parmağınızdaki ve kolunuzdaki yüzük, saat ve takıları çıkarın. Daha sonra ellerinizin her alanına temas edecek şekilde sabun sürün ve el ve bileklerinizi sabunlayın. Parmak aralarınızı ve uçlarını unutmayın. İki elinizi de önlü arkalı ovalayın. Daha sonra ellerinizi suyla yıkayın. Bu işlem en az 30-40 saniye sürmeli.

Elini kısaca sabunlayıp suyun altına tutmak yeteri olmuyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

1 YORUM

  1. […] Yapılan incelemelere göre uçakta en çok bakterinin bulunduğu yerler koltuklar, koltuk önündeki açılabilen masalar, dirseklikler, koltuk önündeki dergi ve bilgi broşürleri ve varsa eğlence paketine ait kumandalar. Yolcuların mutlaka temas ettiği bu bölümler adeta bakteri saçıyor. Bu nedene herkesin temas sonrası mutlaka ellerini olması gerektiği şekilde yıkaması ve daha sonra yemek yemesi gerekiyor. El yıkama ile ilgili uyarıcı haberimizi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/ellerinizi-dogru-yikadiginizdan-emin-misiniz/  […]

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin