Elinde test sonucu olmadan havalimanına gidenlere duyuru

2090
test

Tatil

Elinde test sonucu olmadan havalimanına gidenlere duyuru

Türkiye’den Almanya’ya dönecek vatandaşlarımız, ellerinde virüs taşımadığını gösteren korona testi olmadığı taktirde uçağa alınmıyorlar. Bu durum uygulamadan habersiz olanları zor durumda bırakıyor. Test sonucu olmadığı için uçağa alınmayanların biletinin ne olacağı ise merak konusu. Corendon Havayolları, acentelere gönderdiği bir duyuruda bu yolculara sunulacak imkanları açıkladı. Uçuştan 48 saat önce test yaptırmayan ve havalimanına gelenlerle ilgili şu bilgiler verildi:

Esnek rezervasyon imkanı

“Havalimanına elinde geçerli test sonucu olmadan gelen yolcularımızın biletleri, bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak açığa alınabilecek. Bu yolcularımız, sonraki 30 gün içerisinde, son 48 saatte yapılmış negatif PCR testleri ile bize başvurdukları taktirde ilk müsait uçuşa kabul edilecek.”

Virüs çıkan yolcular ne olacak?

Havayolu ayrıca, yapılan testte virüs tespit edilen yolcular ile ilgili de bilgi verdi. Açıklama şöyle: Testi pozitif olan yolcularımız ve ailelerinin dönüşleri ücretsiz olarak açığa alınacak. Bu yolcularımız da son 48 saatte yapılmış negatif PCR testleri ile bize başvurduktan sonraki ilk müsait uçuşa kabul edilecektir.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin