Elazığ’da köyleri turizme kazandıracak proje incelendi

170
Elazığ

Tatil

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İçme köyünde gerçekleştirecek eko köy projesi çalışmaları için bir takım incelemelerde bulundu. Elazığ’nın zengin coğrafyası ve doğal potansiyelinin büyük bir şans olduğunu belirten Vali Kaldırım; “Ekoturizm kavramı hem Türkiye hem de Elazığ’ımız için  yeni tanınan bir kavram, tabi Yukarı ve Aşağı İçme köylerimiz bu potansiyele sahip köylerimizdir. Hem tarihi hem de doğal birikim ve güzelliğe sahip bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor.” dedi.

ElazığElazığ’da köyler turizme kazandırılacak

Projeyle ilgili geniş bir hazırlık süreci başlattıklarını vurgulayan Vali Kaldırım, İçme Eski Belediye binasının restore edilerek kadınların ürettiği yöresel ürünlerinin satışının yapılacağını duyurdu. 

Eski belediye binasının etrafında bulunan tarihi evlerin proje kapsamında müze ve kafelere dönüşeceğine vurgu yapan Vali Kaldırım, restorasyon çalışmalarında bu yapıların benliklerine dokunmadan dönüşümler yapmayı planladıklarını kaydetti. 

Yukarı İçme Köyü’nde  iki adet yürüyüş parkuru bulunduğunu kaydenen Vali Kaldırım,  macera tutkunları için yaklaşık 4.5 km uzunluğunda bisiklet parkuru bulunduğunu kaydetti. 

(HS)

Kaynak: Elazığ Valiliği

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin