Eğer uçak yolculuğu yapacaksanız bu sözleri sakın söylemeyin

1022
Uçak

Havalimanlarında güvenlik tedbirleri çerçevesinde sıkı önlemler alınıyor. Hatta uçak yolculuğu yapacakların hareketleri ve sözleri de inceleniyor. Şüpheli bir durumda hemen polise haber veriliyor. Aynı durum uçağın içi için de geçerli. Görevliler çok hassas davranmak zorunda olduğu için bazen söylenen bir kaç kelime bile büyük problemlere yol açabilir. Siz sonradan bunun şaka olsun diye söylenen sözler olduğunu iddia etseniz bile hakkınızda yasal işlem başlatılabilir ve uçamayabilirsiniz. Bu konuda geçmişte bir çok olay yaşandı ancak bazı yolcular nedense ders almıyorlar.

Frankfurt’tan Yunanistan’a uçmak isteyen bir kadın yolcunun „Çantamda bomba var“ sözleri sonrası bakın neler yaşandı.

Yolcuların yerini almasının ardından kalkış pozisyonuna doğru ilerleyen uçaktaki Alman yolcu, kalkıp tuvalete gitmek istedi. Ancak kendisine izin verilmedi. Bunun üzerine kadın el çantasını istedi. Ancak görevli, bunun ancak kalkıştan sonra mümkün olacağını kendisine iletti. Buna sinirlenen kadın „Çantamda bomba var“ deyince uçak durduruldu. Pilotun uçuş güvenliğini düşünerek talimat vermesi sonrası bomba alarmı verildi ve polis devreye girdi. Bomba uzmanları arama çalışmalarında bulundular. Ne kadının el çantasında ne de bavulunda tehlikeli bir maddeye rastlanmadı.

Kadın yolcu uçaktan indirilip sorguya alındı. Bu sırada sarhoş olduğu anlaşıldı. Diğer yolcular saatler sonra kalkan uçakla yolculuklarına devam edebildiler. Ancak soruna neden olan yolcu hakkında yasal işlem başlatıldı.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin