“Dünyanın En İyi Havayolu Şirketleri” sıralamasında THY kaçıncı oldu?

607
THY

Tatil

Dünyanın en büyük yıllık havayolu yolcu memnuniyeti anketi olarak kabul edilen SKYTRAX, dünyanın en iyi havayolu listesini açıkladı. Airtporthaber’de yer alan habere göre 6 yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü alan ancak 2017 yılında bu ödülü Lufthansa’ya kaptıran Türk Hava Yolları, bu yıl “Dünyanın En İyi Havayolu Şirketleri” sıralamasında 27’inci sırada yer aldı. THY daha önce organizasyonun değerlendirmesine katılmayacağını duyurmasına rağmen Skytrax 2018 yılı ödül listesinde adı yer alan THY, Güney Avrupa’nın en iyi havayolu, En İyi Business Salon ve En İyi Business Class Salonu yemeği dalları olmak üzere toplam üç alanda ödüle layık görülmüştü.

Ayrıca geçtiğimiz yıl organizasyonda ilk kez boy gösteren ve En İyi Bölgesel Havayolu şirketleri arasında 17’nci sırada yer alan Atlasglobal ise büyük bir sıçrama yaptı. Şirket bu alanda Yunanistan merkezli Aegean’ın hemen ardından kendine Avrupa’da 2’nci sırada yer bulurken tüm dünyadaki bölgesel havayolu şirketleri arasında ise 10’uncu sırada yer aldı.

Haberin tamamını bu linkten okuyabilirsiniz: https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thynin-dususu-devam-ediyor-atlasglobal-yukselise-gecti.html

(G.Ş)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin