Dünyanın en güzel manzarası burada

1775

Tatil

„Dünyanın en güzel manzarası nerede“ diye sorsak herhalde aklınıza bir çok yer gelir. Dünyayı uzaydan canlı olarak, hem de HD kalitesinde izlemek herhalde en güzelidir. Tıklayıp hemen canlı yayına bağlanın…

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu ISS’den HD kalitesinde görüntüleri internette canlı olarak yayınlamaya başladı. Dünyanın uzaydan görüntüsü gerçekten büyüleyici.

Görüntüler, 400 kilometre mesafeden dünyayı saatte 28.000 kilometre hızla turlayan ISS istasyonuna takılan 4 kamera yardımı ile bize ulaşıyor. NASA, kameraları 2015’in sonuna kadar deneyecek.

Bilgisayarında Flash-Player olan herkesin izleyebileceği canlı yayın görülmeye değer. Sayfa açıldıktan sonra sağdaki „480p“ alanına tıklayarak „HD“ kaletisini seçebilirsiniz. Ayrıca ekranın sağında ISS istasyonunun şuan hangi pozisyonda olduğunu da takip edebilirsiniz.

Şaşırmayın..eğer sayfayı açtığınızda karşınızda siyah bir ekran varsa, ISS İstasyonu dünyanın gece olan tarafını turluyor demektir. İstasyon dünyayı sadece 90 dakikada turladığı için 45 dakika sonra tekrar deneyin. Ayrıca gri bir ekranla karşılaşırsanız, kameradan diğer kameraya geçiş gerçekleşiyor demektir. Bu durumda da biraz sabırlı olmakta fayda var. İstasyonun dünyayla bağlantısının kesildiği anlarda ise yayın tamamiyle kesilebiliyor.

Dileyen diğer kameralardan ISS istasyonunu da takip edebilir. Görüntülerde zaman zaman astronotlara rastlamak da mümkün.

dünya video
Canlı yayın için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

DÜNYAYI HD KALİTESİNDE CANLI İZLEMEK İÇİN

 

ISS İSTASYONUNU CANLI İZLEMEK İÇİN

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin