Dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden biri Haymana’da yapıldı

201
Haymana

Tatil

Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid’in bu seneki etaplarından biri Haymana oldu. Abant’tan başlayıp 2.300 kilometrelik kültür ve tarih dolu bir rota üzerinden Göbeklitepe’de tamamlanacak olan TransAnatolia’da rallinin uluslararası isimleri yarışıyor. Zorlu ralliye 90 araç ve 150’ye yakın yarışmacı katılıyor.

Ralliciler Başdeğirmen Piknik alanında ağırlandı

Rallinin 2. gün etabı olan Haymana parkurunun kampı Başdeğirmen Piknik alanında yapıldı. Ralliciler yol yorgunluğunu Haymana’da dinlenerek giderdi.

Başkan Turgut’tan teşekkür plaketi

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar’a, Haymana’yı Trananatolia etabına dâhil edip ilçemizin tanıtımına yaptıkları katkıdan ötürü teşekkür plaketi veren Başkan Turgut “Haymana geçmişi kadim uygarlıklara dayanan önemli bir yer. Uluslararası tescilli ‘Dünyanın En İyi Termal Suyu’na sahip, Kurtuluş Savaşı’nın Son Kalesi ve İç Anadolu’nun önemli tarım merkezlerinden biri. Bizler de Haymana’yı gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında tanıtmaya çaba sarf ediyoruz. Trananatolia gibi önemli bir rallinin Haymana’da olması bizleri çok mutlu etti. Burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, başarılı ve keyifli bir yarış diliyorum.” dedi.

(B.A)

Kaynak: www.haymana.bel.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Haymana

Haymana

Haymana
Fotoğraflar:www.haymana.bel.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin