Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün çevresi düzenlenecek

84
uzungöl

Tatil

Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün çevresi düzenlenecek

Karadeniz’in dünyaca ünlü turizm merkezlerinden Trabzon Uzungöl, alınan tedbirlerle kontrollü sosyal hayat döneminde turist ağırlamaya başlarken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da göl ve çevresinde yenileme çalışmaları start aldı.

Uzungöl’ü dünya markası yapmak için yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Uzungöl ve çevresinde uygulanacak 2 etaplık Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi’ni hayata geçirdi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi proje kapsamında; ilk etabı 3 milyon liralık projenin görsel ve detaylarını paylaştı.

Göl çevresinde Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi uygulanacak

İlk etabı 30 Haziran tarihinde ihaleye açılacak olan Uzungöl projesinde;  göl çevresindeki alana özgü doğal yapı korunarak, tarihi ve yöreye özgün iyileştirmeler yapmak amacıyla rekreasyon alanı kurulacak. Görsel estetiğe sahip, doğal, çevreye uyumlu, dayanıklı malzemeler kullanılarak, Uzungöl ve çevresindeki günübirlik rekreatif faaliyetlerin düzenleneceği ortamın sürdürülebilir bir şekilde yeniden oluşturulması amaçlanıyor. 12 milyon liralık çevre düzenlemesi çalışmasını kısa sürede tamamlanması hedeflenen çalışmanın 2. etap proje çalışması üzerinde çalışılıyor.

Uzungöl

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin