Dünyaca ünlü Konyaaltı plajında temizlik seferberliği

64
Konyaaltı

Tatil

Dünyaca ünlü Konyaaltı plajında temizlik seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahili’nde ‘Deniz Bizim Plaj Bizim, Birlikte Koruyalım’ sloganıyla temizlik yaptı. Gürsu ve Altınkum mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen temizlik ile sahillerin temiz kalması gerektiğine dikkat çekildi.

Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ni gelecek nesillere temiz bırakmak adına sahilde temizlik çalışması yaptı. Yaz aylarında vatandaşların akın ettiği Konyaaltı Sahili’nde ‘Deniz Bizim Plaj Bizim, Birlikte Koruyalım’ sloganıyla gerçekleşen etkinliğe Gürsu ve Altınkum mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve belediye görevlileri katıldı.

Toplanan çöpler türlerine göre ayrılarak farkındalık yaratmak adına plajda sergilendi. Vatandaşlar, özgürce faydalandıkları deniz ve sahillere yanlarında getirdikleri çöplerini bırakmamaları konusunda uyarıldı. Temizlik etkinliği sonunda katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan stantta çay ve simit ikram edildi.

“Sahilleri temiz bırakalım” çağrısı

Mahalle sakinleriyle birlikte Konyaaltı Sahil temizliğine katılan Gürsu Mahalle Muhtarı Özlem Saday, “Gözbebeğimiz Konyaaltı Plajı’na gelen misafirlerimizin lütfen sahilli buldukları gibi temiz bırakmalarını rica ediyorum. Kentimize gelen herkes, denize girsin tesislerden faydalansın ama giderken temiz bıraksın. Biz bu denizi, bu doğayı bir sonraki kuşaklara aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin