Dünya ülkeleri arasında en ucuz ülkelerden biri Türkiye

85
Türkiye

Tatil

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Türkiye, Avrupa’nın en ucuz ülkeleri arasında yer aldı. CEOWORLD dergisi Avrupa’nın en pahali ülkelerini listelerken Türkiye son sıralarda yer aldı.

Dünyanın birçok ülkesinden turist ağırlayan Türkiye, CEOWORLD dergisinin en pahali ülkeler listesinde son sıralarda yer aldı. 132 ülkenin temel ihtiyaçlara göre değerlendirildiği araştırmada İsviçre en pahalı ülke olurken Türkiye ise 102’inci sırada yer aldı.

En pahali ülkeleri değerlendirirken CEOWORLD dergisi ele aldıkları ülkelerin emlak, barınma, taksi ücretleri, yiyecek, giyecek, ulaşım, restaurant gibi kişinin günlük rutinde yaptığı eylemler ele alındı. En pahalı ülkelerin başında İsviçre, Norveç, İzlanda, Japonya, Danimarka, Bahamalar takip ederken pahalıkta son sıralarda ise  Pakistan, Afganistan, Hindistan, yer aldı.

Pahalılık indekslerine göre değerlendirildiğinde Türkiye’nin puanı  34.69 oldu. Kişinin yemek yeme, restaurant ücretleri Euro’ya göre ele alındığında ise Kosova’yla birlikte  24.16 puanla Avrupa’nın en ucuz ülkesi oldu. Asya’nın en pahalı ülkesi olarak; Japonya, Singapur, Güney Kore, Tayvan Orta Doğu ülkelerinde ise İsrail, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri yer aldı.

İşte en pahalı ülkelerde ilk 10

1- İsviçre

2- Norveç

3- İzlanda

4- Japonya

5- Danimarka

6- Bahamalar

7- Lüksemburg

8- İsrail

9- Singapur

10- Güney Kore

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin