Dünya Tabipler Birliği’nden “Sınırlar açılırsa ikinci dalga vurur” uyarısı

381
Dünya

Tatil

Dünya Tabipler Birliği’nden “Sınırlar açılırsa ikinci dalga vurur” uyarısı

Onlarca ülke normalleşme planını duyururken halen koronavirüs nedeniyle tedirginlik devam ediyor. Yaz tatiline sayılı günler kala koronavirüs seyahat yasaklarının da yavaş yavaş kaldırılması bekleniyor. Hatta bazı Avrupa ülkeleri sınırların yeniden açılacağı tarihleri duyurdu. Dünya Tabipler Birliği Başkanı ise sınırların kapalı kalması gerektiğini, aksi halde ikinci bir korona dalgasının yaşanabileceğini söyledi.

DW Türkçe’de yer alan habere göre  Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Avrupa’da turizm sektörünü canlandırmak için sınırların yeniden açılması planlarına karşı çıktı. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bazı Avrupalı mevkidaşlarının bu yöndeki hazırlıklarına karşı çıkan Montgomery, “Alman hükümetine sınırları kapalı tutmasını öneriyorum. Her iki yöne de” dedi.

Montgomery, Alman hükümetinin bu konuda “sadece işin ekonomik yanını düşündüğünü ve sağlık açısından riskleri gözardı ettiğini” savundu.

Almanya’ya turistler gelmeye başlarsa virüs tehlikesi artar

“İnsanların evlerinde kalması, onlar açısından en iyisi olur” diyen Dünya Tabipler Birliği Başkanı, normal hayata dönüşün şu an için mümkün olmadığını ifade etti.

Almanya’ya yeniden turistlerin gelmeye başlaması halinde enfeksiyon tehlikesinin artacağını kaydeden Montgomery, seyahat trafiğinin ikinci bir koronavirüs dalgasını tetikleyebileceğini ve olası bir ikinci dalganın da insanların birincide olduğu kadar dikkatli olmayacakları için daha sert geçeceği öngörüsünde bulundu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin