Dünya Bisiklet Günü’nde yerel yöneticiler bisiklet başında

37
Dünya Bisiklet günü

Tatil

Dünya Bisiklet Günü’nde yerel yöneticiler bisiklet başında

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü, dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Türkiye’de yerel yöneticiler pedal çevirerek vatandaşlara örnek oldu.

İstanbul Valisi işe bisikletle gitti

Koronavirüs salgınının başlamasıyla toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenlerin tercihi haline gelen bisikletler, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde ön plana çıktı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Dünya Bisiklet Günü’nde konutundan valilik binasında bisikletle giderek, 23 kilometre pedal çevirdi.

Belediye Başkanı Velespit ile Ödemiş’i turladı

Öte yandan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de Dünya Bisiklet Günü’nde tur düzenleyen Ödemişli bisikletseverleri yalnız bırakmadı. 3 Haziran Çarşamba akşamı 19.30’da Salı Pazarı’ndan başlayan tura katılan Başkan Eriş, Ödemiş caddelerinde pedal çevirdi. Farkındalık oluşturmayı amaçlayan bisiklet turuna katılan Başkan Eriş, günlük yaşantısında fırsat buldukça bisikleti tercih ettiğini söyleyerek, ““”Bisiklet binmek bir tutku. Ödemiş de bisikletle özdeşleşmiş bir kent. Ödemiş’te ‘velespit’ olarak da anılan bisiklet doğayla uyumlu, hem sağlığımıza hem çevreye dost bir taşıt. Kentimizi yarınlara hazırlarken bisiklet kullanımına uygun şekilde hareket edilmesi önceliklerimiz arasında. 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atan bisiklet tutkunu arkadaşlarımızla olmaktan ben de büyük mutluluk duydum. Ödemiş bisikletle de çok güzel. Koronavirüs ile mücadelede ‘Yeni normal’e hazırlandığımız bu süreçte bisiklet kullanımı daha da fazla önem kazandı. Bu zor günler geçtiğinde sağlığımız için, çevremiz için daha çok pedal çevirelim” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin