Düğünlere yeni kısıtlama: Kaç kişi katılabilecek?

724
kısıtlama

Tatil

Düğünlere yeni kısıtlama: Kaç kişi katılabilecek?

Koronavirüs gün geçtikte daha fazla yayılıyor. Uzmanların öngördüğü gibi havaların soğuması ve tatilden dönenlerin artmasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde vaka sayılarında büyük bir artış oldu. Avrupa’da bir çok ülke yeni önlemler alırken Almanya’da risk sınırını aşan şehirlerin sayısında artış var. Son olarak Stuttgart, Essen, Mainz ve Offenbach gibi şehirlerde vaka sınırları aşıldı ve “Riskli bölge” tedbirleri alınmaya başlandı.

Türk düğünleri sorun olmuştu

Bazı şehirlerde durumun kontrolden çıkmaması için askeriyeden yardım istendi. Sayıların alarm verdiği eyaletlerden Kuzey Ren Vestfalya’da kalabalık etkinliklere en fazla 50 davetli sınırlaması getirildi. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen kalabalık Türk düğünleri ile gündeme gelen eyalet böylelikle virüsün daha fazla yayılmasını engellemek için kısıtlama istiyor.

Stuttgart’ta çarşamba günü yeni tedbirler açıklanacak

Vaka sayılarının hızla arttığı Stuttgart’ta ise eyalet hükümeti çarşamba günü yeni tedbirleri açıklayacak. Salgına karşı önlem olarak şehir merkezindeki açık alanlarda da maske takılmasının zorunlu olması öngörülüyor.

250 Euro ceza gündemde

Maske takmayı reddedenler hala sorun yaratıyor. Tüm uyarılara rağmen maske takmamak için direnenlerin daha ağır cezalandırılması isteniyor. Yetkililer, maske takmadığı tespit edilenlerin 250 Euro para cezası alması için çalışmalarını sürdürüyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin