Düğün ve sünnetler 2 hafta yasaklandı

571
düğün

Tatil

Düğün ve sünnetler 2 hafta yasaklandı

Koronavirüs salgınında bölgesel olarak ek tedbir kararları alınmaya devam ederken, ilk kısıtlama normal düğün ve sünnetlere geliyor.

Vaka sayılarının arttığı yerlerden Kütahya’da da benzeri bir karar alındı. Kentin Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Beldesi ve Beyköy Mahallesi’ne yasak getirildi.

Düğünden nişana Koronavirüs taşıdı

Tepecik Beldesi’nde düğün alışverişi öncesi iki aile arasında toplu olarak yenen yemeğin ardından Koronavirüs tespit edilen 9 kişiden bir kadın, daha sonra başka bir akrabasının nişanına katılınca 6 bina karantinaya alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararına göre 24 Ağustos tarihine kadar düğün, nikah, nişan, sünnet gibi organizasyonlar düzenlenemeyecek.

Kurulun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Son günlerde Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesi’nde vatandaşların maske ve sosyal izolasyon kurallarına riayet etmemeleri sonucu, corona virüs vakalarında ciddi artışlar yaşanmıştır. Vaka artışlarının önüne geçmek ve virüsün yayılma hızının kontrol altına alınması için 10.08.2020 tarihinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz Başkanlığında toplanmıştır. Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesi’nde vatandaşların toplu olarak bir araya gelebileceği ve salgının yayılmasına neden olabilecek her türlü sünnet, nişan, nikah, düğün gibi organizasyonların 10.08.2020 tarih ve saat 24.00’ten itibaren, 24.08.2020 saat 24.00’e kadar yasaklanmasına karar verilmiştir.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin