Düğün konvoyu ile yolu kapatanlara Almanya’da şok ceza

181
Düğün

Tatil

Düğün konvoyu ile yolu kapatanlara Almanya’da şok ceza

Son yıllarda Almanya’da yapılan düğünlerde araç konvoyları ile yolların kapatılması sık sık gündeme geliyor. Önceleri bu tür olaylara göz yuman güvenlik güçleri son dönemde bazı kişilerin işi iyice abartması ve trafiği durma noktasına getirmesine sessiz kalmamaya başladılar. Sorumsuzca yolu caddenin ortasında bırakan ve kendince düğün eğlencesi yapanlar, arkadan gelen araçları hiçe sayıyorlar. Acil bir durum olması halinde büyük bir facianın yaşanabileceğini düşünmeyenlere artık Almanya’da ağır cezalar veriliyor.

1500 Euro para cezası

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Düsseldorf kentinde düzenlenen bir düğünde araç konvoyu oluşturup yolu kapatan iki sürücüye yüksek para ve ehliyetine el koyma cezası verildi. RP Online sitesinin haberine göre konvoyun en önünde yer alan iki aracın sürücüleri kişi başına 1500 Euro para ve 4 ay da trafikten men cezası aldı. “Münchner Straße” caddesini araçları ile kapatmakla suçlanan kişilerin şimdi cezaya itiraz ettiği belirtildi.

Artık affetmiyorlar

Buna benzer olayların artması ve toplum arasında da büyük tepki görmesi nedeniyle caydırıcı cezaların uygulandığı bir gerçek. Hem Almanlar, hem de Almanya’da yaşayan Türk toplumunun da büyük tepki gösterdiği bu tür araç konvoylarında düğün davetlileri yolu kapatıp, dakikalarca arkadan gelen araçların geçişini engelliyorlar. Arkadaki kişinin işe, okula, doktor veya hastaneye gidip gitmemesi, acil bir randevusu olup olmamasına dikkat edilmiyor. Durum böyle olunca insanlar da haklı olarak konvoya katılanlara tepki gösteriyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin