Dövizli askerlik başvuruları bu tarihten itibaren durduruldu

502
Dövizli

Tatil

Dövizli askerlik başvuruları bu tarihten itibaren durduruldu

Milli Savunma Bakanlığı, dövizle askerlik başvurularının bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Münster Başkonsolosluğu dövizli askerlik başvurularıyla ilgili şu duyuruyu yaptı:

“26 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe giren 7179 sayılı Askeralma Kanunu çerçevesinde dövizle askerlik bedeli, memur aylık katsayısının belirlendiği Ocak ve Temmuz aylarında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nca her yılın ilk mesai günü tespit edilen döviz alış kuruna göre Avro veya karşılığı kadar konvertibl yabancı para olarak belirlenmektedir.

Bu tarihten itibaren durduruluyor

Bu çerçevede, söz konusu dövizle askerlik bedelinin 1 Temmuz 2020 tarihinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak şekilde, yukarıda kayıtlı mevzuat doğrultusunda yeniden tespit edilmesi gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından önümüzdeki dönemde geçerli olacak dövizle askerlik bedelinin tespitinin belirli bir zaman alabileceği, sözkonusu süre zarfında başvuru yapabilecek vatandaşlarımızın dövizle askerlik bedelindeki değişkenlikten kaynaklanacak eksik ödemeleri nedeniyle mağduriyet yaşayabileceği hususu göz önünde bulundurularak, dövizle askerlik başvuru işlemleri 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin