Dövizle Askerlik miktarı ne kadar oldu?

2415
Dövizle askerlik

Tatil

Dövizle Askerlik miktarı ne kadar oldu?

Geçtiğimiz günlerde yurtdışındaki vatandaşların yararlandığı dövizli askerlik başvurularının geçici olarak durdurulduğunu duyurmuştuk. Dövizle askerlik bedeli fiyatının yeniden belirlenmesi için durdurulan askerlik başvuruları yeni fiyat ile birlikte yeniden başladı. Yurtdışındaki Türk Temsilcikleri başvuruları ile ilgili şu duyuruyu yaptı:

Dövizli askerliğin yeni fiyatı: 5.563,66 Avro

“26 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe giren 7179 sayılı Askeralma Kanunu çerçevesinde dövizle askerlik hizmetinden yararlanacak yükümlülerin ödemeleri gereken dövizle askerlik bedeli 31 Aralık 2020 (dahil) tarihine kadar geçerli olmak üzere 5.563,66 Avro olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda, Başkonsolosluğumuzca dövizle askerlik başvurularının mevcut çerçevede alınmasına ve sonuçlandırılmasına yeniden başlanmıştır.

Dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak isteyen ve gerekli koşulları yerine getiren vatandaşlarımızın, Başkonsolosluğumuz internet sayfası vasıtasıyla (www.paris.bk.mfa.gov.tr) veya www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alarak başvuru yapmaları mümkündür.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin