Doğa yürüyüşlerinde adımlar artık sosyal mesafeli

36
Doğa

Tatil

Doğa yürüyüşlerinde adımlar artık sosyal mesafeli

“Büyükşehir ile Adım Adım Doğa” projesi kapsamında doğa tutkunlarını kentin doğal güzellikleriyle buluşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs sürecinde ara verilen etkinliklerine “Mesafeli Adımlarla Yeniden Doğadayız” sloganıyla geri döndü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtma Şube Müdürlüğü ile Türkiye Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Büyükşehir ile Adım Adım Doğa Projesi” yeniden başladı.

Koronavirüs salgını sürecinde durdurulan doğa buluşmaları yeniden başladı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde ara verilen ve “Mesafeli Adımlarla Yeniden Doğadayız” sloganıyla yapılan ilk yürüyüş etkinliği Uludağ Milli Park girişi olan Karabelen mevkiinde start aldı. Bursalı doğaseverler, Kirazlıyayla’nın kuzeyinde bulunan Gölcük Mevkii, Tonozlu Yayla, Kadıyayla, Ab-ı Hayat ve Erikli Yayla mevkilerinden geçip toplamda 12,5 kilometrelik mesafeyi kat ederek Çalıkuşu romanına konu olan Zeyniler Mahallesi’ne ulaştı.

Doğa turizmini tanıtmak ve geliştirmek, Bursalılara doğa yürüyüşü alışkanlıkları kazandırmak ve doğanın korunmasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan yürüyüşte katılımcılar, yol boyunca farklı çeşmelerden Uludağ’ın leziz sularından içip, dağ çileğinin tadına bakma fırsatı buldu. Farklı renklerdeki mevsim çiçeklerini fotoğraflama imkânına sahip olan doğaseverler, gün sonunda Zeyniler Mahallesi’nden araçlarla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ne dönüş yaptı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin