Dişini yaptırmak isteyen bu ülkeye gidiyor

1577

Tatil

Avrupa ülkelerinde dişlerini yaptırmak isteyenler binlerce Euro’yu gözden çıkarmak zorunda. Bir ülke bu konuda yüzde 70’e varan indirimli fiyatlar sunuyor.

Diş tedavisi denince Avrupa’da akla gelen ülkelerin başında Macaristan geliyor. Sağlık turizmi açısından son dönemlerde büyük önem kazanan ülke, her yıl dişlerini yaptırmak isteyen binlerce turist ağırlıyor.

FirstMed Service şirketi tarafından yapılan ve sonuçları yakında açıklanacak olan bir araştırmanın detayları hakkında bilgi veren Macar Turizm Bakanlığı yetkilileri „Diş tedavisi için Almanya ve İsviçre’den Macaristan’a gelenlerin sayısı artıyor“ dediler.

Araştırmada 2012 – 2013 yılları arasında bu ülkelerden gelen 1038 turistin verileri dikkate alındı ve 2010 yılındaki verilerle kıyaslandı. Sonuca göre 2010’da yüzde 22’lik kesim „Macaristan’da diş tedavisi yaptırmak benim için çok önemli“ derken, 2013’te bu oranın yüzde 34’e yükseldiği görüldü.

Macaristan’ın bu derece önem kazanmasının başlıca nedeni diş tedavisinin diğer ülkelere göre daha uygun olması. Yapılan hesaplara göre dişlerini bu ülkede yaptıran bir hastanın cebinden yüzde 40 ile 70 arasında daha az para çıkıyor. Macaristan’ı seçenlerin başka bir tercih nedeni ise ulaşım kolaylığı. Görüşü alınanların yüzde 94’ü ulaşım imkanlarının „çok iyi“ veya „iyi“ olduğunu söylediler. Bir çok kişi hem sağlık sorunlarını halletmek için, hem de gezmek için Macaristan’ı seçtiğini de söyledi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin