Dilediğin kadar izin kullan!

928

Tatil

Amerika ve İngiltere’de çok sayıda çalışanı bulunan Virgin şirketinin Ceo’su Richard Branson, bütün çalışanların hayalini süsleyen bir izin sistemini yürürlüğe soktu: „Istediğin zaman, istediğin kadar izin kullan.”

Virgin şirketinin 170 çalışanı bundan böyle hangi tarihlerde ne kadar izin yapacağına kendi karar verecek. Ne izin günleri sınırlanacak, ne de izinlerini ne zaman yapacaklarına karışılacak. Duyunca inanmakta bile zorlandığımız bu sistem başarılı olursa, şirketin diğer kollarında da yürürlüğe girecek.

„Böyle patronu kim istemez“ dedirten haberi şirketinin internet sayfasından duyuran Branson, „Çalışanların bundan böyle işverene izin başvurusunda bulunmasına veya onay almasına da gerek yok. Tek bir şartımız var. Yapılması gereken işlerin zamanında tamamlanması ve şirkete zarar verecek bir aksama yaşanmaması. Çalışanlarımızdan yeni izin sistemini sorumluluklarını dikkate alarak kullanmalarını istiyoruz“ dedi.

Dünya genelinde bir çok iş alanında aktif olan milyarder Branson, izin konusunda yaptığı açıklamalarla bütün dikkatleri üzerine çekti. Darısı diğer şirket patronlarının ve çalışanların başına.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin