Dikkat: Artık ülke içinde seyahat edenler de karantinaya alınacak

2285
ülke

Tatil

Dikkat: Artık ülke içinde seyahat edenler de karantinaya alınacak

Yükselen korona sayıları Almanya’da yetkilileri alarma geçirdi. Eskiden sadece yurtdışındaki riskli bölgelerden gelenlere karantina uygulanırken, son yapılan düzenlemelerle artık bazı eyaletlerde ülke içinden gelenlere de karantina uygulanacak. Robert Koch Enstitüsü’nün son verilerini dikkate alan Berlin, Mecklenburg-Vorpommern, Rheinland-Pfalz ve Schleswig-Holstein Eyaletleri, Almanya’daki riskli bölgelerden gelenleri mercek altına alacak.

Berlin’de durumlar kötüye gidiyor

Bu konuda henüz genel bir karar alınmasa da uygulamanın yakın zamanda ülke geneline yayılması bekleniyor. Örneğin şu an başkent Berlin’de Mitte, Neukölln, Friedrichshain-Kreuzberg ve Tempelhof-Schöneberg ilçeleri “Riskli” sınıfında gösteriliyorlar. Çünkü bu ilçelerdeki korona vaka sayılarında artış oldu. Bu durumda bu ilçelerden Schleswig Holstein ve Rheinland Pfalz Eyaleti’ne seyahat edenlerin 14 gün karantinada kalması veya test yaptırması gerekecek.

Sağlık Dairesi haber edilmeli

Eyaletler riskli bölgelerden gelenlerin evde kalmasını, kimseyle görüşmemesini ve bölgedeki sağlık dairelerini haberdar etmesini talep ediyorlar. Ancak riskli bölgeden gelenleri kontrol etmenin oldukça güç olacağı eleştirileri de yapılıyor. Burada daha çok halkın bilinçli davranarak kurallara uyması ve çevresindekileri tehlikeye atmaması öngörülüyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin