Dikkat: Almanya’da bu bölgeler “Riskli” sınıfına alındı

1442
Riskli

Tatil

Dikkat: Almanya’da bu bölgeler “Riskli” sınıfına alındı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye dahil bir çok ülkeyi “riskli” olarak değerlendiren ve karantina uygulayan Almanya’da vaka sayıları giderek artıyor. Ülkede bir çok bölge vaka sınırını aştığı için “Riskli” ilan edildi ve daha sert tedbirler alınması kararlaştırıldı. Gece restoran, kafe ve barların kapatılması, açık alanlarda maske takılması gibi önlemlerin alındığı riskli yerlerin başında Berlin ve Frankfurt geliyor. Son açıklanan rakamlara göre Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde de hızlı bir artış var. Riskli bölgeler şunlar:

Köln

Hamm

Remscheid

Vechta

Berlin Friedrichshain-Kreuzberg

Berlin Mitte

Berlin Neukölln

Berlin Tempelhof-Schöneberg

Esslingen

Offenbach am Main

Bremen

Wesermarsch

Cloppenburg

Herne

Frankfurt

Rosenheim

İki Alman şehrinden gelenlere karantina

Durum böyle olunca komşu ülkeler de Almanya’dan gelenlere karşı tedbir aldılar. İsviçre, Almanya’nın Hamburg ve Berlin kentinden gelenlere karantina uygulayacağını açıkladı. İki şehiri riskli bölgeler listesine alan İsviçreliler, bu şehirlerden gelenlerin 10 gün karantinada kalması gerektiğini bildirdiler. Alınan karara göre kişi döndükten en geç 2 gün içinde yetkili makamlara başvuruda bulunmalı ve karantinaya girmeli. Üstelik virüs taşımadığınızı gösteren test sonucunuz olsa bile karantinada kalma zorundasınız. Kurallara uymayanı 9300 Euro’ya kadar para cezası bekliyor. İsviçre’deki uygulama pazartesi başlıyor.

Açık alanda maske zorunlu

Almanya Başbakanı Angela Merkel dün 11 büyükşehir belediye başkanı ile görüşerek yeni kararlar aldı. 100 bin nüfuslu yerleşim yerlerinde haftalık 50 yeni vaka artışının yaşandığı bölgelerin risklii bölge olduğu açıklanırken bu bölgelerde halka açık yerlerde maske takmanın zorunlu olması kararlaştırıldı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin