Dikili-Midilli feribot seferleri 5 yıl sonra yeniden başladı

2521
dikili

Tatil

İzmir’in Dikili ilçesinden Yunanistan’ın Midilli adasına feribot seferleri beş yıl aradan sonra yeniden başladı.

İzmir’in Dikili ilçesi ile Yunanistan’ın Midilli Adası arasında karşılıklı feribot seferleri başladı. Feribot seferlerinin beş yıl aradan sonra yeniden başlamasıyla Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un öncülüğünde Midilli’ye giden Türk heyeti, Midilli Valiliğini ziyaret etti. Ziyarette turların başlamasıyla iki ülke arasında turizmin canlanacağı ve Türk Yunan ilişkilerinin daha da güçleneceği kaydedildi.

Kuzey Ege Bölge Valiliği Genel Sekreteri Yorgos Kambouris “Turların yeniden başlaması çok güzel. Bu turlar iki ülke arasındaki barışa daha çok katkı sağlayacağı gibi, iki ülkenin de turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Destek olanlara teşekkür ederim” dedi.

Dikili Belediye Başkanı Tosun da turlarla turizmde büyük canlılık olacağını dile getirdi. Tosun, “Midilli ve Dikili arasına feribotlar 35 dakikada ulaşıyor. Çok büyük bir zaman değil. Biz sezon boyunca 10 bine yakın turistin gelmesini umut ediyoruz” dedi.

Dikili-Midilli seferleri her hafta salı günleri gerçekleşecek. Katamaranlar Midilli’den sabah saat 09.00’da, Dikili Limanı’ndan ise akşam saat 18.00’de hareket edecek. Dikili-Midilli gidiş dönüş bileti Jalem Tur’un ofisinden ve internet sitesi üzerinden alınabilecek, bilet ücreti 32 Euro.

Kaynak: www.izmir-dikili.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin