Devletten yardım alanlar soruyor: 300 Euro çocuk yardımı alabilecek miyiz?

1547
yardım

Tatil

Devletten yardım alanlar soruyor: 300 Euro çocuk yardımı alabilecek miyiz?

Almanya’nın koronavirüs yardım paketini açıklaması ve çocuk başına 300 Euro ek ödeme yapacak olması ilk önce sevinçle karşılandı. Ancak daha sonra paranın bir kerede değil, 3 taksitle ödeneceği anlaşıldı. Bu durum da eleştirilere neden oldu. Plana göre ailelere ödenen çocuk parasına 3 ay boyunca 100’er Euro eklenecek. Yani aileler parayı 3 aylık sürede almış olacaklar.

Temmuz ayında başlayabilir

Ayrıca ödemelerin ne zaman başlayacağı da henüz kesinleşmedi. Şu ana kadar verilen bilgilere göre ödemeler temmuz ayında başlayabilir.

Dar gelirli aileler, virüsten dolayı her Euro’nun bile hesabını yaparken, bir kereye mahsus da olsa çocuk başına toplamda 300 Euro ek yardım alacak olmalarına seviniyorlar. Yapılan açıklamaya göre bu ödemeden yıllık geliri 90 bin Euro’yu aşmayan herkes faydalanacak.

Devlet yardımı alanlar ne olacak?

Ek çocuk parası, devlet yardımı alanları da yakından ilgilendiriyor. Bir çok kişi “300 Euro büyük ihtimalle aldığımız yardımdan düşülür” endişesi yaşıyordu. Ancak verilen bilgiye göre miktar, devletten alınan Hartz 4 veya kira yardımına ek olarak ödenecek ve kesintiye uğramayacak.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin