Dev orkinos amatör balıkçıları Yunan adasına sürükledi

80
Dev orkinos

Tatil

Muğla’nın Datça ilçesinde ya­şa­yan ama­tör ba­lık­çı­lar Yaver Eren ve Sıtkı Tuğcu geçtiğimiz günlerde balık tutmak için açıldıkları denizden kıyıya 200 kilo ağırlığında orkinosla döndü. Lastik botlarıyla Karaköy Limanı’ndan denize açılan amatör balıkçılar, oltalarına takılan dev orkinos balığını botlarına çekemeyince balığın peşinden Yunanistan’ın Kos Adası açıklarına sürüklenmeye başladı.

Dev orkinos 200 kilogram ağırlığında

200 kilogramlık orkinos balığının peşinden Kos, Bodrum, Datça üçgeninde 6 saat boyunca sürüklenen amatör balıkçılar, balığı denizden çıkartabilmek telefonşa balıkçı arkadaşlarından yardım talebinde bulundular. Açıkta balığın peşinde sürüklenen amatör balıkçıların yardımına yetişen ba­lık­çı­lar Celal İşçi ve Emrah Ermiş 2 saat süren mücadelenin ardından orkinosu tekneye almaya başardılar.

9 saat uğraştılar

Datça Haber sitesinden Sebiha ARSLAN’ın haberine göre; ba­lı­ğın pe­şin­de yak­la­şık 100 ki­lo­met­re de­niz­de sü­rük­le­nen Yaver Eren ve Sıtkı Tuğcu yaklaşık 9 saat sonra Datça Ka­ra­köy Li­ma­nı’­na geri döndü.Amatör balıkçı Yaver Eren, “Ya­nı­mı­za al­dı­ğı­mız 6 kilo yem­den sa­de­ce so­nun­cu­su kal­mış­tı. Sıtkı Abi uyu­yor­du ve ben de dönüş için ha­zır­lık­la­rı ya­pı­yor­dum. Tam ol­ta­yı çe­ke­cek­ken bir anda balık asıl­ma­ya baş­la­dı. Ka­ra­köy fe­ne­rin­den çık­tık .Önce bir Kos yap­tır­dı sonra da Bod­rum. En so­nun­da 00.30’da ba­lı­ğı aldık. 8-8,5 saat bizi uğ­raş­tır­dı ama so­nun­da onu al­ma­yı ba­şar­dık” dedi.

(HS)

Haberin tamamını okumak için tıklayınız

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin