Deprem, çığ Türkiye felaket üstüne felaket yaşıyor

114
Deprem çığ

Tatil

Türkiye’de doğa felaketleri birbiri ardına yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Elazığ’nın Sivrive ilçesinde yaşanan depremde 41 kişi hayatını kaybetmişti. Depremin acısı dinmeden bu kezde felaket haberleri Van’dan geldi. Salı günü Van’ın Bahçesaray bölgesine düşen çığda  7 kişi kurtarılırken 5 kişi hayatını kaybetmişti. Arama kurtarma ekipleri büyük bir hızla çalışırken ikinci bir çığ felaketi yaşandı. Sivil vatandaşların ve arama kurtarma ekiplerinin de içinde bulunduğu ikinci çığ felaketinde 33 kişi hayatını kaybetti. Türkiye’de son 20 günde yaşanan deprem, çığ gibi doğal afetlerden 81 kişi hayatını kaybetti. 

Deprem, çığ felaket üstüne felaket

Van’da salı günü saat 17:00 ‘da Bahçesaray karayolunun 33’üncü kilometresine çığ düştü. O sırada orada bulunan minibüs ve iş makinası çığın altında kaldı. Arama kurtarma ekiplerinin çalışmasıyla yaşanan felakette 7 kişi kurtarılırken 5 kişi ise hayatını kaybetti. 

Arama kurtarma çalışmalarında görevliler çığ altında kaldı

Salı günü akşam düşen çığda arama kurtarma; Acil Durum Afet Yönetimi (AFAD), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (Umke) ve orada yardım için bulunan köylü vatandaşlar tarafından yapılırken tekrar bir çığ düştü. Çarşamba sabahı düşen çığda  AFAD, 33 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Van Büyükşehir Belediyesi, arama kurtarma çalışması esnasında Van’ın Bahçesaray ve Çanak ilçeleri arasına düşen ikinci çığda hayatını kaybedenlerin arasında jandarma, güvenlik korucusu, itfaiye eri ve sivil vatandaşların bulunduğunu açıkladı.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin