Deniz turizmi sektöründe Almanya sevinci yaşanıyor

199
Deniz

Tatil

Deniz turizmi sektöründe Almanya sevinci yaşanıyor

Almanya’nın Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla’yı kapsayan Türkiye’nin turizm bölgelerine yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırması, Ege Bölgesi’ndeki deniz turizmi sektöründe umutları artırdı. İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, deniz turizmi sektöründeki tüm işletmelerin yurtdışından gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya hazır olduğunu söyledi.

Haziran ve Temmuz aylarında sadece yerli turistleri ağırlayan deniz turizmi sektörü, Rusya’nın tarifeli uçuşlara başlaması ve Almanya’nın seyahat uyarısını kısmen kaldırması ile sezon beklentilerini artırmış oldu.

Geçen yıl 5 milyondan fazla turistin geldiği Almanya’nın bu kararının  büyük moral verdiğini belirten Başkan Öztürk, Almanya ve Rusya’yı başta Avrupa Birliği üyeleri olmak üzere diğer ülkelerin de izlemesini beklediklerini ifade etti.

Mavi yolculuk, dalış, kitesurf, rüzgar sörfü, günübirlik gezi tekneleri turistleri bekliyor

Öztürk “Geçen yıl ülkemiz turizmine yaklaşık 7 milyar dolarlık katkı sağlayan deniz turizminde yatçılık ve marinalar, Anadolu’nun dünya turizmine armağanı olan mavi yolculuk, dalış, kitesurf, rüzgar sörfü, günübirlik gezi tekneleri gibi sualtı ve su üstü turizm amaçlı sportif faaliyetler alanlarında çalışan işletmelerimiz yurtdışından gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazır. İşletmelerimiz hijyen ve sosyal mesafe başka olmak üzere her türlü tedbire uygun şekilde hizmet veriyor. Covid-19 küresel salgını nedeniyle bireysel ve izole tatilin öne çıktığı bir dönemde  ülkemiz deniz turizminin misafirlerimizden büyük ilgi göreceğine inanıyoruz” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin