Siz denize girince hırsızlar harekete geçiyor!

2926
deniz, cep

Tatil

Tatil bölgelerinde yaşanan hırsızlık olaylarından örnekler veren uzmanlar “Hırsızlar bir anlık dikkatsizliğinizden faydalanıyor. Tedbir almazsanız, sizin de eşyalarınız çalınabilir” uyarısında bulundular. TÜV Rheinland kuruluşunda turizm uzmanı olan Sonja Kretschmar, en çok çalınan eşyalar arasında cep telefonu ve bilgisayarların yer aldığını söyledi.

Otelde kalanların değerli eşyalarını mutlaka odadaki kasaya kilitlemesini öneren Kretschmar şu bilgileri verdi: Hırsızlar zaman zaman otel resepsiyonunda kendisini müşteri gibi tanıtıp oda anahtarına ulaşıyor. Siz havuz başındayken veya deniz kenarındayken rahatça odanıza girip eşyalarınızı karıştırıyorlar. Bu nedenle değerli eşyaların mutlaka odadaki kasaya kilitlenmesini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca telefonunuzu illa yanınıza almanız gerekiyorsa dikkat etmelisiniz. Siz havuza veya denize girdiğinizde bir anlık dikkatsizlikten faydalanarak cep telefonunuz çalınabilir. Bunu önlemek için telefonunuzu su geçirmeyen bir çantaya koyarak kolunuza bağlayabilirsiniz.”

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin