Cunda Adası yeni bir plaja kavuştu

76
Cunda

Tatil

Cunda Adası yeni bir plaja kavuştu

Her bütçeden vatandaşın güvenle tatil yapabileceği yeni plajlar açmaya devam eden Ayvalık Belediyesi, Cunda Adası’nda yeni bir plajı hizmete açtı.

Geçtiğimiz günlerde alt yapısı tamamlanan ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilen Cunda Adası’ndaki Arka Deniz Plajı tatilcilere açıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Türk turizminin gözbebeği konumundaki Ayvalık’ta vatandaşların yararlanabilmesi için, yeni plajlar ve işletmeler açarak vatandaşların tatil bütçesine önemli katkılar koymaya devam edeceklerini söyledi.

Arka Deniz Plajı doğal güzelliği, kumu ve yeşil çevresi ile mavi bayrak almaya aday

Meclis üyeleri ve vatandaşların katılımıyla açılışı yapılan Cunda Arka Deniz Plajının, doğal güzelliği, kumu ve yeşil çevresi ile mavi bayrak almaya aday plajlar arasında yer aldığını belirten Başkan Ergin, “Ayvalık turizmde Türkiye’nin markası ve bu nedenle çok büyük bir çekim alanı yaratıyor. Doğal güzellikleri, tabiat parkı, birbirinden güzel koyları, kumu, denizi ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi. Her yıl artan turizm potansiyeline biz de belediye olarak yeni plajlar, yeni işletmeler açarak destek olmaya, katkı koymaya devam ediyoruz” dedi.

Büyük Park’taki kafeterya da açıldı

Öte yandan amfi tiyatronun da bulunduğu Büyük Park’ta İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilecek olan, gün boyu kahvaltı servisinin de bulunduğu kafeteryanın açılışı da gerçekleştirildi. Böylece Ayvalık Belediyesi tarafından işletilen, otopark, plaj, restoran ve kafeteryaların sayısı on altıya yükseldi.

Cunda

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin