Cumhurbaşkanı Erdoğan 2020 Turizm Yılı temasını açıkladı

87
Cumhurbaşkanı

Tatil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında, Türkiye’nin 2020 Turizm Yılı temasının, Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilan ettiği tema Antalya’da sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Antik Kent içerisinde yer alan deniz fenerinin de restore edilerek ayağa kaldırılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, günümüze kadar ulaşan tek deniz fenerinin de Patara’da olduğunu belirterek, “Bu deniz fenerini de yine en kısa sürede ayağa kaldırmayı planlıyoruz. Şehir kapısından su yollarına kadar daha pek çok nadide özelliğiyle Patara’yı, ülkemizin tarihi zenginliğini dünyada temsil edebilecek bir yer olarak gördük. 2020 Patara Yılı’nın ülkemize ve turizm sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin 2020 Turizm Yılı temasını Patara olara açıklaması kentte sevinçle karşılandı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “2020 yılının Patara Yılı ilan edilmesi hem Antalya’yı hem de turizm sektörümüzü çok mutlu etmiştir” dedi.

Antalya’nın en batı ucunda yer alan Patara Antik Kenti, tarihi Likya uygarlığının en önemli kentleri arasında gösteriliyor. 14 kilometrelik kumsal plajıyla Dünya’nın sayılı plajları arasında yer alan Patara, aynı zamanda caretta carettalara da ev sahipliği yapıyor. Antalya merkeze 225 kilometre uzaklıkta yer alan antik kentte Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü kazı çalışmaları yürütüyor.

(HS)

FOTO: Antalya Valiliği

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin