Çok uygun fiyata satılan tatillerden uzak durun

2936
Tatil55

Tatil

Çok sayıda gurbetçiden 5 yıldızlı otelde tatil vaadiyle para toplayan şirketin yetkilileri ofisi boşaltıp kaçtı. Polise suç duyurusu yağıyor. Detaylar haberde…

Facebook üzerinden piyasa fiyatının çok altında bir fiyata 5 yıldızlı otelde tatil satışı yapan Germanyfly şirketi mağdurları ardı ardına polise giderek suç duyurusunda bulunuyorlar. İnternette “tatilfirsati.de” adıyla hareket eden Mahmut Y.’nin kendilerini mağdur ettiğini söylüyorlar. Hollanda’nın Nijmegen kentinde yaşayan

Mehmet Emin Kılıç
Mehmet Emin Kılıç

Yozgatlı Mehmet Emin Kılıç (41) da mağdurlardan. Kılıç www.turizmavrupa.com’a şunları anlattı:

“Parayı bu yıl Nisan ayında peşin yatırdım. Ancak aradan uzun zaman geçmesine rağmen bana bilet ulaşmadı. Bize tatil paketini satan Esra F. adlı görevliyle sürekli irtibat halindeydim. Bana sürekli evrakların geleceğini söyledi. Tatile çok az bir süre kala Türkiye’deki oteli ve havayolu şirketini aradım. Bizim adımıza bir kayıt olmadığını öğrenince tekrar bileti aldığım kişileri aradım. Bana “Şuan yetkili yok. Ne yaparsanız yapın bizi ilgilendirmiyor” dediler. Benim gibi Hollanda’dan bir çok mağdur var.”

Hakan Saltu
Hakan Saltu

Almanya’nın Neuss kentinde yaşayan bir başka mağdur Hakan Saltu da son ana kadar bekletme taktiği ile kandırıldıklarını belirtiyor.  Tatile gitmesine iki hafta kala parayı yatırdığı Düsseldorf Oststr. 152 numaradaki seyahat bürosuna gittiğini söyleyen Saltu şu bilgileri verdi: “Bir baktım ki dükkan boş. Vitrinde yazan numarayı aradım. Maddi durumlar iyi olmadığı için müşterilere paraların geri ödeneceği bilgisini aldım. Ancak şuana kadar bir ödeme yapılmadı. Bu işin peşini bırakmayacağım, hakkımı sonuna kadar arayacağım.”

Ayrıca:   Uçağın pilotu alkışlayan yolcuları duyuyor mu?

Mağdurlar hemen hemen aynı sorunları yaşadıklarını hatırlatarak yurtdışında yaşayan gurbetçilere şu tavsiyede bulundular: “Siz siz olun çok uygun fiyata satılan tatillerden uzak durun. İnsanları çok ucuz fiyatlarla kandırıyorlar. Paralar toplanıyor. Daha sonra ortadan kayboluyorlar. Aradan belirli bir süre geçtikten sonra yeni bir şirket ismi ile tekrardan aynı oyun oynanıyor. Şirketlerin sahipleri hep aynı, sadece kullandıkları isimler sürekli değişiyor. Tatili mutlaka tanıdığınız ve güvendiğiniz yelerden alın. Yıllardır piyasada olan seyahat acentalarından şaşmayın.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Tatil mağdurları uyarıyor: Rezervasyon tuzağına düşmeyin!

Tatil paramızla Türkiye’ye kaçtılar!

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

büro1 Büro2 Büro3 Büro4

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin