Çocuğunuz 4 haftadan fazla öksürüyorsa dikkat edin

35
fazla

Tatil

Kış mevsiminden kaynaklı soğuk algınlıkları bu süreçte çocuklarda öksürük yapabilir. Öksürüğün süresi hastalığın ciddiyeti hakkında bilgi veriyor. Türk Torask Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre; eğer çocuğunuzun öksürük problemi dört haftadan fazla devam ederse muhakkak doktora gösterin. Zira bu durum  kötü bir hastalığın habercisi olabilir.

Dört haftadan fazla öksürük varsa dikkat

Çocuklarda görülen ve dört haftadan daha uzun süren öksürüğün kronik öksürük olarak adlandırıldığını belirten Türk Torask Derneği, 4 haftadan kısa süren öksürüklerin pek çoğunun basit üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olduğunu bildirdi. Öksürük süresinin 4 haftayı geçmesi durumunda durumun daha ciddi olabileceğini aktaran Türk Torask Derneği, bu süreçte su rahatsızlıkların olabileceğini açıkladı.

Hastalığın habercisi olabilir

Eğer çocuğunuz 4 haftadan daha fazla öksürüyorsa, astım, tüberküloz, zatüre (pnömoni), yabancı bir cismin hava yollarına kaçması, doğumsal kalp hastalıkları, doğumsal havayolları-akciğerleri ilgilendiren anomaliler, çocuğun yaşadığı ortamda sigara içilmesi, gastroözefageal reflü hastalığı ya da bağışıklık sistemini baskılayan hastalık durumları olabileceğini duyurdu.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin