Check – in sırasını atlamanın en kolay yolu

1170
Check

Tatil

Tatil dönemleri başta olmak üzere bazı hub havalimanlarında uçağınıza binmeden önce en çok vakit kaybettiren işler arasında check-in yaptırmak geliyor. Biet onay işlemini online olarak bilgisayarınızın başında vakit kaybetmeden yapmayan bazı yolcular, havalimanında bu sıradan kurtulmak için aşağıdaki yöntemi deniyorlar:

Check-in öncesi kafede oturup anonsu beklemek

Çok kalabalık olan onay sırası yerine havalimanında kendinize rahat edebileceğiniz bir kafe bulup içeceğinizi yudumlayarak etrafınızda sıra bekleyen insanları seyrederek keyifli bir vakit geçirin. Taki sizin uçuşunuz anons edilene dek. Çünkü havaalanlarının fazla yoğun olduğu böyle durumlarda kalkış zamanı yaklaşan uçaklar için yapılan anonsun ardından bu uçakla seyahat edecek yolculara öncelik tanınır. Bu sebeple uçuşunuz anons edilene kadar kafede oturup rahatınıza bakabilirsiniz. Anons yapıldığında ise doğruca check-in sırasında en öne geçip, Check-in işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ancak şunu da hatırlatalım…Öne geçmek her zaman da kolay olmuyor. Sırada bekleyen diğer yolcuların tepkisi ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bazıları buna rağmen bu yönteme başvuruyor.

(HS)

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin