Çevreye en çok yatırım yapan il hangisi?

1122

Tatil

Türkiye’de çevrenin korunması alanında en çok yatırım yapan belediyeler ödüllendirildi. En iyi belediye bakın hangisi oldu..

Merkezi Ankara’da bulunan Hayat İçin Su Derneği ve Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a “Çevreye Yönelik En Çok Yatırım Yapan İl Belediyesi” ödülünü takdim etti. Alınan ödülün çevreye gösterdikleri hassasiyetin bir kanıtı olduğunu söyleyen Başkan Kasap, “Yaptığımız çalışmalarda çevreye olan zararın en aza indirilmesi, atıkların mümkün olduğunca geri dönüştürülmesi ve vatandaşlarımızda çevre bilinci oluşturmak ön planda olmuştur” dedi.

Rize Belediyesi’nin 2’nci derin deşarj sistemi, derelerin temiz tutulması, çevre dostu yani çevreye zarar vermeden üretim yapan asfalt plenti, katı atıkların toplanması, çöpten enerji üterimi, çevre duyarlılığını arttırmak adına kurumda ve okullarda gerçekleştirilen eğitimler ve atık yağların ayrı toplanması gibi çevre konusunda yaptığı yatırımlar dikkat çekti.

www.rize.bel.tr
www.rize.bel.tr

Rize Belediyesi’nin web sitesinde yer alan haberde Başkan Kasap şunları söyledi, “Yaşanabilir bir Rize ve gelecek nesillere bırakacağımız mirasımız olan doğamız için çalışmaya devam ediyoruz. Rize Belediyemize layık görülen bu ödül, yürütmekte olduğumuz çalışmaların ve projelerimizin başarısının bir göstergesidir”.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “En Vizyoner Belediye Başkanı” ödülünü almaya hak kazanırken, “En Çok Altyapı Yapan Büyükşehir Belediyesi” ödülü Manisa Büyükşehir Belediyesinin oldu. “En İyi Su Kaynakları Islahı” ödülü Eskişehir, “En İyi Atık Yönetimi” ödülü Gaziantep, “Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye” ödülü Kocaeli, “En İyi Geri Dönüşüm Yönetimine Sahip Belediye” ödülü Ordu, “En İyi Çevre Kaynakları Yönetimi” ödülü İstanbul Büyükşehir belediyelerine verildi.

“En Çok Arıtma Tesisi Yapan İdare” ödülüne Manisa, “En Hızlı Gelişen Sular İdaresi” ödülüne Malatya, “En İyi Su Yönetimine Sahip İdare” ödülüne Bursa, “En İyi Atık Yönetimine Sahip İdare” ödülüne İzmir, “En İyi Bilişim Altyapısına Sahip İdare” ödülüne de Ankara Büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idareleri layık görüldü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin