Büyük ustanın hatırası burada yaşatılacak

1744
kültür

Tatil

25 Eylül 2012 de aramızdan ayrılan Türk Halk Ozanı ve Türk Halk Müziği şarkıcısı Neşet Ertaş’ın hatırası, onun adını taşıyan Kültür Merkezi ile yaşatılacak.

Ankara Keçiören Belediyesi, aramızdan ayrılan büyük saz ve söz ustası Neşet Ertaş hatırasını yaşatmak için yürüttüğü Kültür Merkezi projesini hayata geçirdi.

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nin, özgün tasarımı, ikonik duruşu, çok amaçlı salonu, tiyatrosu, eliptik çeper ve bunun üzerinde kurgulanan cephe dinamizmi ile kent ve kentliyle güçlü bir görsel ilişki kurmasını sağlaması hedeflenmiş. Bina 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan ibaret olup, 7.600m² toplam kapalı alanı mevcut.

Zemin katta yapı yerden kaldırılıp altında peyzaj düzenlemesi yapılan bina, çevresiyle bir bütün olarak düşünülmüş. Park ve yapı, oluşturulan bu boşluk hakim manzara yönüne açılarak, kent manzarasını izlemeye imkan veriyor.

Bunlarla birlikte yapının bodrum katında satış birimleri, atölyeler, kafeterya kurgulanarak bölgeye canlılık getirilmesi amaçlanmış. 2. bodrum katta kapalı otopark çözümü üretilerek, içerisinde tiyatro ve gösteri merkezi olarak da kullanılabilecek 800 kişilik kongre salonu tasarlanmış.

Neşet
Foto: www.kulturturizm.gov.tr
Neşet
Foto:www.kecioren.bel.tr
Neşet
Foto:www.kecioren.bel.tr
Neşet
Foto:www.kecioren.bel.tr
Neşet
Foto:www.kecioren.bel.tr
Neşet
Foto:www.kecioren.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin